X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 1 شهریور‌ماه سال 1389
تحلیل جمله کار اونیه که خدا جور کنه از منظر دین و اعتقادات دینی

سلام علیکم


پدر -خدا حفظ شان کند- بارها عرض کردند و می کنند که "کار اونیه که خدا جور کنه" ... و خودشون در عقیده و عمل بهش پایبند هستند.

من و ما هم آموزندگان این درس در تئوری و عمل ...

شخصا این موضوع رو با تمام وجود لمس کردم، اینکه کار اونیه که خدا جور کنه، چون هرچی دارم الان و هرچی هستم دونه دونه از خدا خواستم، خدا هم یکی دوتا گذاشته روش، یا بهترش رو بهم داده، اون هایی هم که نداده اینقدر کم هستند در مقابله داده که بحساب نمیان، حالا بماند یه دنیا حکمت و خیری که پشت ندادن شون بوده.


مسئله اینه که این فقط یه جمله نیست، این یه کتابچه اعتقادی مذهبیه، چطور؟ اینطور:

کار اونیه که خدا جور کنه 


1- اشاره به این دارد که در جور کردن کارها خدا یکی است و این نشان از توحید اقتدار خداوندی دارد که این موضوع نیز از توحید وجودی خدا است.


2- بعد از مسئله توحید به مسئله توکل بر خدا اشاره شده که با توجه به آیات قران مومنین و مومنات بر خدا توکل می کنند در نتیجه معتقد بودن به این جمله، ملزوم ایمان داشتن به خداست.


3- با توجه به آیات قرآن مومنین بعد از مشورت با اهل صلاح و تصمیم کار و اقدام به آن- تلاش برای انجام آن- ، به خداوند توکل می کنند، که این موضوع نشان از لزوم پویایی و نشاط و تلاش در مومنین و مومنات دارد.


4- با تکیه و تاکید بر قسمت اول جمله و با توجه به توحید و اقتدار بدون نظیر خداوند، متوجه خواهیم شد که کاری "کار" خواهد بود که توسط بزرگ ترین قدرت و حکیم ترین حکیم جور شود و در این صورت نهایت خیرات و برکات را خواهد داشت.


پ ن1: در جور شدن کارها توسط خداوند وظیفه مومن تلاش و توکل است و ممکن است این امر را خدا به وسیله مومنین دیگر -وسیله خیر- برای شخص انجام دهد.


پ ن2: در نظام خداوند باید همواره خدمت گذار خداوند بود و انشاءالله همیشه در حال خدمت کردن در این نظام باشیم و باشم.


پ ن3: کار اونیه که خدا جور کنه ....