X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
یکشنبه 18 مهر‌ماه سال 1389
اسلحه تک تیرانداز M600

اولین ورژن این نوع اسلحه ام 500 است که توسط تیمی که دی هاسکین ( D. Haskins ) مدیریت می کرد طراحی شد و به همین جهت به این اسلحه هاسکین ام 500 نیز گفته می شود . این مدل در سال 1983 میلادی به تعداد 125 عدد توسط ارتش آمریکا خریداری شده و در جاهای مختلفی چون گرنادا ، بیروت ، پاناما و عراق مورد استفاده قرار گرفت .
این اسلحه فاقد روپوش لوله است و اصولا برای تیراندازی در حالت ایستاده طراحی نشده است و برای همین علت محلی برای اینکه تیرانداز با دست دیگرش اسلحه را بگیرد ( در راست دستان دست چپ ) تعیین نگردیده و فقط با نصب یک دوپایه قابلیت شلیک در حالت درازکش را دارد .
 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:-7BA4RJGA_ir7M:http://world.guns.ru/sniper/gol-sniper_m2.jpg&t=1در مدل ام 500 و ام 600 خشابی وجود ندارد و گلنگدنی که در سمت راست اسلحه قرار دارد ابتدا باید چرخانده و به عقب کشیده شود تا بعد از فاصله گرفتن از جعبه خوراک دهنده ، فشنگ در داخل آن قرار گیرد . بعد گلنگدن به همراه فشنگ به حالت اولیه بازگشته و قفل می گردد . قنداق اسلحه مانند بسیاری از اسلحه ها قابلیت تنظیم دارد . 

در مدل ام 650 خشابی برای اسلحه تعبیه شده است که ظرفیت 7 فشنگ را داشته و از نوع جعبه ای جداشونده است . در این مدل به علت بزرگ شدن جعبه خوراک دهنده از مدلهای قبلی سنگین تر شده است .

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:xcdlBKPp2SfbDM:http://world.guns.ru/sniper/m600.jpg&t=1

پ ن : عشق من کی به تو می رسم؟