X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 30 شهریور‌ماه سال 1388
شهید علی محمدی نصرآبادی

«شهید علی محمدی نصرآبادی»

شهید علی محمدی نصرآبادی
متولد:1319 نصرآباد پیشکوه یزد
شغل:الکتریکی
متأهل دارای 6 فرزند
تاریخ شهادت :10/6/1361


ایشان ، شوهر عمه اینجانب و پسر عموی پدرم هستند.


شهید علی محمدی نصرآبادی در سال 1319 در نصرآباد پیشکوه یزد در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد و از بدو تولد در نهایت سختی و تنگدستی زندگی نمود.

پدرش در رستا آسیابان بود او نیز دوران کودکی را در آسیاب و کمک به پدر گذراند.

سیاستهای خانمان برانداز رژیم ستم شاهی که هدفی مگر ویرانی و ورشکستگی ایران نداشت ، خانواده او را نیز بی نصیب نگذاشت و در نتیجه در حالی که نتوانسته بود بیش از چهار کلاس درس بخواند در سال 1335 به تهران نقل مکان نمود. در تهران حدود ده سال با حقوقی ناچیز به کارگری پرداخت و در سال 1346 ازدواج نمود.


از جوانی فردی مذهبی و دوستدار خاندان عصمت و طهارت بود و از سال 1355 فعالانه به نهضت شکوهمند اسلامی پیوست و ضمن پخش اعلامیه های حضرت امام(ره) و حضور در محافل مبارزاتی گام به گام به همراه انقلاب به پیش رفت و در پیروزی انقلاب به سهم خود تلاش کرد.


شهید نصرآبادی به علت فعالیتهای اسلامی و اعتقادش به ولایت فقیه از از طرف منافقین مورد شناسایی قرار گرفته بود و این خود فروختگان قصد آن را داشتند تا برای هموار کردن جاده بازگشت آمریکا او را به شهادت رسانند.


در روز چهارشنبه ، دهم شهریور 1361 حدود ساعت 9 صبح دو نفر از تروریستهای منافق ، به قصد عملی کردن نیت پلیدشان به مغازه الکتریکی وارد می شوند و پس از سرقت اندک موجودی مغازه در کمال شقاوت ، او را در برابر دیدگان فرزند 12 ساله اش به ضرب گلوله به شهادت می رسانند و پس از سرقت موتور او از صحنه می گریزند.

.......

وی  در دهم شهریور ماه هزار و سیصد و شصت و یک در میدان توحید تهران توسط عناصر تروریستی سازمان مجاهدین خلق مورد سوء قصد واقع شد و به شهادت رسید.

برچسب‌ها: شهید علی محمدی نصرآبادی، حسین محمدی نصرآبادی، حسین نصرآبادی، شهدای نصرآباد، شهدا، نصرآباد، نصرآباد پیشکوه، مشاهیر نصرآباد، حاج حسین محمدی نصرآبادی، حاج ولی محمدی نصرآبادی